Rozpustná káva s velkou porcí mléka není káva, říká účetní KAVA.CZ

V KAVA.CZ jsme jako rodina a práce nás moc baví. Milujeme kávu a vše co s ní souvisí. Co o nás ale víte vy, naši zákazníci? Jsme sice e-shop, ale za ním jsou opravdoví lidé. Pokud nás chcete trochu poznat, sledujte náš seriál rozhovorů o lidech z KAVA.CZ. Jako první se nám svěřila naše úžasná Iva Babčanová, která řídí expedici a zákaznickou podporu a je naší hlavou pro účetní pořádek.

Ivčo, ty jsi v KAVA.CZ víceméně od jejího založení. Vzpomeneš si ještě jaké byly tvé začátky?

Za možnost začít pracovat pro KAVA.CZ jsem byla moc vděčná. Tenkrát jsem cítila, že potřebuji nějakou pracovní změnu a to se povedlo. Nabídka přišla ve správný čas a bylo to přesně to, co jsem potřebovala.

Každý začátek je těžký, ale mě ta práce hodně bavila a zajímala. Brala jsem ji spíše jako zábavu a to trvá dodnes.

Zpočátku jsem se hodně musela učit, spousta věcí pro mě byla nových a spíš jsem se trochu nechala vést. Dnes už snad zvládnu něco málo sama. Baví mě to.

Když srovnáš atmosféru v KAVA.CZ před čtyřmi roky a dnes, co se z tvého pohledu nejvíc změnilo?

Na začátku byla atmosféra dá se říci rodinná, domácí. Dnes už je nás více a díky tomu je potřeba trochu více pracovat jako tým. Pohoda a dobrá nálada nás ale neopouští.

Jaký je tvůj vztah ke kávě? Jde vůbec pracovat ve firmě provoněné kávou a zůstat imunní?

Přiznám se, že jsem dlouho odolávala. Svůj původní přístup ke kávě nemohu ani popsat. Vlastně jsem kávu nepila vůbec. Rozpustná káva s velkou porcí mléka prostě není káva. Ale je to asi rok zpátky, kdy jsem přišla na chuť opravdové kávě.

Ráda ochutnávám různé kávy, připravené různým způsobem. Tento týden jsem například poprvé ochutnala Kolumbii Supremo a to byla opravdu dobrůtka.

Jak si nejvíc svou kávu vychutnáš? Máš nějaký kávový rituál?

Ne, kávový rituál nemám. Ani  nevím jestli se můžu takto veřejně  přiznat. Poslední dobou si dám kávu nejraději  v práci. Připravuje  mi ji Katka, naše firemní sluníčko, která přesně ví, co mám ráda. Volnou chvilku obě rády využijeme k odpočinku a drobnému pokecu. To je pro mě opravdu fajn kávový zážitek, na který se každý den těším.

A kromě neustálého přísunu čerstvé kávy, co máš na své práci nejraději?

Nejraději ? Na to je jednoduchá odpověď. Nejraději mám KAVA.CZ  – prostě všechno a všechny. Své kolegy, ale také zákazníky a dodavatele.

U čeho si Ivča Babčanová nejvíc odpočine? Kde upouštíš páru, když je toho v práci moc?

Je konečně jaro a mně nyní nejvíce pomáhá únik do přírody. V práci mě motivuje sladké. Opravdu! Přestože jsem již snědla několik sáčků výborných mandlí od Pražské čokolády, zatím se mi rozhodně nepřejedly.

Jaké máš plány na tento rok. Ať už pracovní, nebo ty nepracovní?

Tento rok? Myslím, že v pracovním životě se toho letos moc nezmění, ale snad přijde velká změna v osobním životě, na kterou se moc těším. Čeká nás stěhování.

Tak ať se ti tvé sny splní. Děkuju moc za rozhovor!

Iva je součástí týmu už od vzniku KAVA.CZ v roce 2012. Každý den ji najdete u počítače nebo telefonu, jak pro Vás vybírá a snaží se na váš stůl dostat tu nejlepší kávu. Do práce dává všechno a mezi svými kolegy se cítí moc dobře, ale i tak je jejím největším přáním měsíc volna, který by mohla strávit se svou rodinou.

Předchozí článekOchutnávat kávu? Toho už se nebojíme
Další článekKáva Bazzara slaví kulatiny
Když Nikola začínala v roce 2013 v KAVA.CZ od píky ve skladu, aroma čerstvě pražené kávy jí učarovalo. I dnes ji nejčastěji naleznete tam, kde voní dobrá káva. Ochutnává ji pro vás kamkoli se vrtne, fotí ji a ráda své nadšení sdílí. Na maličkostech jí záleží a nemá ráda plané řeči, které nejsou myšlené vážně. U kávy to pro ni pak platí dvojnásob. Stejné nadšení jako má pro kávu dává i do studia, běhání, chození po horách a lesích nebo hraní na flétnu. Miluje veganskou kuchyni a pokud byste dokázali projednou oželet steak, oplývá i kuchařským uměním.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..