Jedna farma, čtyři různé chutě kávy

Guatemala

Dnes máme něco mimořádného.  Omezenou nabídku mikrolotu kávy z farmy ležící v oblasti Sololá u jezera Atatlán v Guatemale – Střední Americe. Majitelem farmy je Juan Francisco Pira, velký zastánce ekologicky udržitelného způsobu pěstování výběrových káv. Kávové plantáže jsou v nadmořské výšce 1525 až 1675 m.n.m. Celková roční produkce této 60-ti hektarové farmy je pouhých 350 až 450 žoků po 45 kg. Období sklizně je od prosince do března. Farma produkuje  zejména kávu kategorie Speciality Coffee odrůd Bourbon, Typica a Caturra.

Kávu pro vás upražíme pro Espresso. Na vyžádání je možné i světlé pražení vhodné pro alternativní způsoby přípravy kávy. Ke kávě vždy obdržíte certifikát původu a “cup testing form”, tedy podrobně zpracované degustační chuťové profily.

Ochutnejte 4 různé chutě kávy z těchto mikrolotů:

LOT. 1789 “Marzipan”
Vyvážené tělo s měkkou kyselostí připomínající sladká jablka a broskve. Chuť se vyvine do kakaa a čerstvých ořechů. Ve vůni je výrazné aroma marcipánu se základním nádechem bílého pepře.

LOT. 1787 “Ginger”
Velmi dobré tělo s pozoruhodnou sladkostí, jemná kyselost připomínající švestky a pomerančové kůry. Podpořeno výrazným zázvorovým aroma, dochuť je obohacena o stopy kakaa, pomeranče, medu.

LOT. 1784 “Tamarind”
Neopakovatelný pocit v ústech střední kyselost podpořená příjemnými ovocnými tóny citrusů a mandarinky a klementinky. Vyvíjí se do jemných vůní kakaa, ořechu a mandlí v přetrvávající dochutí se rozvíji velmi osobité stopy hrušek a tamarindového sirupu.

LOT. 1786 “Pomegranate”
Evidentní jemně sladká kyselost ­začíná tóny mandarinky a ohromující chutí granátového jablka a rozvine se do vůní fíků a žlutých blum v dochuti je mírná příchuť kakaa a květinového medu.

Video z farmy

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *