Jak skloubit práci v KAVA.CZ a dvě malé děti? Překvapivě snadno

Dnes přinášíme již třetí pokračování našeho miniseriálu, ve kterém postupně představujeme náš kávový tým. Tentokrát jsme pro vás vyzpovídali usměvavou Alenku Šlégrovou, která je posilou zákaznické podpory KAVA.CZ už druhým rokem.

Alenko, ty jsi pověstná tím, že stíháš tisíc a jednu věc najednou. Dáš nám recept?

Na to asi stačí být ženská, my to máme nějak dané. 

Snažím si vše zorganizovat tak, aby mě to stálo minimum času a úsilí. A zatím se mi to daří.

K týmu KAVA.CZ ses připojila před dvěma roky. Jaká byla Alča Šlégrová tehdy a jaká je dnes?

Kromě toho, že jsem byla o něco mladší? Tak to musím trochu zavzpomínat. Doma jsem pila instantní kafe s mlékem. Pokud se mi podařilo utéct dětem, ráda jsem si dala dobré espreso v kavárně. Ale to bylo opravdu výjimečně.

Před KAVA.CZ jsem například vůbec netušila, že existuje něco jako džezva. Koupila jsem si ji domů a naučila se s v ní připravit naprosto bezkonkurenční tureckou kávu. 

Učíš se v práci po té době ještě něco nového?

Na téhle práci je krásné to, že se pořád učím. Pokud firmu vedou nadšení workholici jako je Kamila s Martinem, nějak nemáte šanci ustrnout na místě a jet pořád ve stejné lajně.

I neustále se rozšiřující okruh našich zákazníků mě neustále nutí na sobě pracovat a nemyslet si, že už mám všechno v malíku.

Jak si svou kávu nejlíp vychutnáš? Prozradíš nám třeba svého kávového oblíbence?

Od té doby, co si Ježíšek konečně pořádně přečetl můj dopis a kromě zástěry mi nadělil i kávovar na kapsle Nespresso, začínám každé ráno espresem s mlékem. Kávové kapsle jsou pro mě ideální a to hned z několika důvodů. Kafe z kapsle připravím opravdu rychle a skoro bez práce, což je pro mámu s dvěma dětma jednoznačně výhoda. Přítel navíc moc kávy nevypije, takže by se u nás kávovar na zrnkovou kávu neuživil.

Oblíbila jsem si Nespresso kompatibilní kapsle od Pellini. Mají pět různých druhů, takže je střídám podle nálady, ale nejraději mám Pellini Top, která je velmi jemná a příjemně sladká. Přesně pro lidi jako jsem já, kteří nemají rádi příliš výraznou aciditu. Díky nízkému obsahu kofeinu si jí můžu dát i později odpoledne. S usínáním nemám problém.

Jak se dá skloubit práce v KAVA.CZ s péčí o dvě malé děti?

Překvapivě snadno. Musí ovšem fungovat školka a občas i hlídací babičky.

Průšvih je, když nefunguje ani jedna varianta. Už se mi stalo, že jsem při práci měla obě děti u sebe a to byl tedy hukot. Naštěstí jsou naši zákazníci pohodoví a příjemní lidé, kteří projevili pochopení a někteří ten jekot, který se opravdu nedal přeslechnout, i vtipně okomentovali. Tímto jim moc děkuji.

Blíží se ti dovolená, kam s rodinou pojedete?

Já s přítelem máme hodně rádi psy a baví nás je trénovat. Takže i náš volný čas se točí okolo výcviku psů. Už roky jezdíme každé léto na jeden pejskařský tábor a ani letošní prázdniny nebudou výjimkou.

Tak hezkou dovolenou a děkujeme za rozhovor.

Alenka jsou ruce i nohy KAVA.CZ s podezřením na to, že některé z těch končetin patří kyborgovi. Nerada plýtvá časem na zbytečnosti. Pečuje o zákazníky stejně dobře jako o své dvě malé děti. Aby toho nebylo málo, ve volných chvilkách cvičí pejsky. Možná má tolik energie právě proto, že za den vypije, jak sama říká, “víc kafí s mlíkem než by měla”.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..