Domácí adventní kalendář

Adventní kalendář mají rády snad všechny děti a nejen ony. Najděte si chvilku a vyrobte si vlastní adventní kalendář. Uděláte tím velkou radost celé rodině. Navíc je to celkem jednoduché. Stačí pár barevných papírů, nůžky, provázky a hlavně dobrá čokoláda. Čokoládu můžete doplnit o oříšky, křížaly a další dobroty. Fantazii se meze nekladou.

tip na Adventní kalendář, KAVA.CZ

Blíží se moje oblíbené adventní období. Je to čas, kdy doma s dětmi pečeme, zapalujeme svíčky pro pohodovou atmosféru a vyrábíme drobné dárečky pro radost našich blízkých. A stejně jako loni si i letos chceme vyrobit svůj vlastní rodinný adventní kalendář.

Něco málo z historie adventního kalendáře

Nejprve mi ale dovolte malý výlet do historie. Věděli jste, že první ručně vyráběný advetní kalendář vznikl až v roce 1851? Podoby, jakou známe dnes – tedy s otevíracími okénky, se však dočkal až na začátku 20. století.

Zprvopočátku byl adventní kalendář úzce spjatý s křesťanskou vírou a měl dětem připomenout vánoční bilbické události. Každé okénko tak bylo doplněno o obrázek, verš nebo citát z bible.

Rozmach adventních kalendářů zastavila druhá světová válka. Po jejím konci se kalendáře vrátily, ale každá země si je uzpůsobila podle sebe. Dnes se tak setkáme s kalendáři různých podob. Bohužel ne vždy je ale jejich obsah kvalitní. Možná také proto si lidé vyrábí domácí adventní kalendáře čím dál ve větší míře.

Při výrobě advetního kalendáře se meze nekladou

Na výrobu domácího adventního kalendáře nás loni přivedla inspirace od kamarádů. Jedni ho měli dokonce přes celou stěnu. Před vlastní výrobou doporučuji skočit také na chvíli na Pinterest, kde se to nápady na jednoduché, ale velmi pěkné kalendáře jenom hemží. Vzhledem k tomu, že bydlíme u lesa nás nejvíce zaujala varianta s větvičkami, na které si můžete zavěsit psaníčka různých tvarů i barev. My loni zvolili motiv soviček.

tip na Adventní kalendář, KAVA.CZ

Na domácím adventním kalendáři je nejlepší, že si do něj můžete schovat prakticky cokoli a hlavně pro celou rodinu. My máme rádi dobrou čokoládu od XC Alchemy, kterou kombinujeme s obřími mandlemi v čokoládě obalenými skořicí od Pražské čokolády. Oboje se božsky rozplývá na jazyku. Určitě ale stojí za to také třeba domácí perníčky, křížaly nebo oříšky.

Pokud máte čas na hraní a bujnou fantazii, můžete si kalendář vylepšit také o drobné úkoly pro jednotlivé členy rodiny. Zejména děti mohou vymyslet pár kulišáren na maminky a tatínky, nebo partneři pro své drahé polovičky. Věřte mi, že pokud si dáte s vlastním adventním kalendářem trochu práce, bude vám dělat radost celý měsíc a zároveň to bude pěkná dekorace, kterou vám bude každá návštěva obdivovat.

Tak co, jaký bude váš letošní adventní kalendář?

tip na Adventní kalendář, KAVA.CZ

Zdroje:
Adventní kalendář není výmysl moderní doby
Wikipedie
iReceptář

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..