Degustace guatemalské kávy HueHue

Tak takhle to u nás vypadá po degustaci kávy. Stůl plný poloprázdných šálků, opojení a každý samý úsměv. Káva je totiž, jak jsem zjistila, opravdu tak trochu droga. Vím, že správný cupping má být jen o přivonění, pořádném srknutí, poválení kávy v ústech a následném vyplivnutí, ale my na to takhle odborně zase nejdeme, byla by to přece škoda, kávu plivat. 

Tentokrát jsme se po delší době sešli opět v širším kruhu a pod vedením zkušeného baristy Michala jsme ochutnávali guatemalskou kávu z regionu Huehuetenango a El Quiche, kterou sbírá několik farmářů na menších farmách v nadmořské výšce 1400 až 1800 metrů nad mořem. Jedná se o promytou Arabiku, o které profesionální baristé říkají, že chutná lehce po limetce a levanduli. Káva z oblasti Huehetenango a El Quiche je pěstována v souladu s pravidly udržitelného rozvoje, dodržování těchto podmínek i kvalitu kávy hlídá asociace ASDECAFE.

Ale teď zpět k nám do Kávového centra a našim dojmům z degustace.

Protože je léto, dali jsme si pauzu od automatických kávovarů a zkoušíme lehčí kávy alternativními způsoby přípravy kávy.

Touto zkouškou prošla i naše HueHue, ochutnali jsme ji z dripu a Aeropressu. Guatemalskou kávu lze obecně řadit mezi sice ovocné, ale spíše sladké, zakulacené kávy, takže jsme nečekali žádnou velkou extravaganci. I když limetka zmíněná baristy nás zaujala, v kávě ji nikdo z nás upřímně neobjevil. Našli jsme ale jiné ovoce, tři ze šesti z nás cítili v chuti lehce meloun.

Jako tradičně kávu každý z nás vnímal trochu jinak a po svém. Celkově jsme ale našli shodu v tom, že káva Guatemala Huehuetenango a El Quiche je spíše kofeinově slabší, tedy méně povzbudivou dávkou energie. Zároveň pro nás byla docela dost heboučká, pro Kubu dokonce až plyšová, ovšem pozor – ne smetanová. Mě oslovila zejména z dripu, kde byla zprvu jemná a jiskru a intenzitu získala až v dochuti. Acidita byla velmi příjemná. Můj oblíbený Aeropress bych pro tuto kávu nechala osobně stranou. Většině však z Aeropressu chutnala ještě víc, protože byla silnější.

Na závěr mám pro vás jedno, pro někoho možná nečekané, doporučení. Nebojte se cukru. V létě vám dodá špetka cukru v kávě energii a s guatemalskou kávou HueHue velmi dobře ladí, ještě více ji zaoblí a vytáhne z ní další tóny, které byste v kávě bez cukru nenašli.

Kávu Guatemala Huehuetenango a El Quiche koupíte na KAVA.CZ. Vybrat si ji můžete středně nebo světle praženou. Kávu pražíme čerstvou. Zelené je zatím dost.

Středně pražená Guatemala Huehuetenango a El Quiche

Světle pražená Guatemala Huehuetenango a El Quiche

Užijte si léto podle vašich představ. A když objevíte na svých prázdninových cestách něco zajímavého okolo kávy, dejte nám o tom vědět.

Kamila, KAVA.CZ

P.S. Chtěli byste testovat kávu s námi a poslat nám váš názor na kávu v rámci našeho Testování kávy s KAVA.CZ? Přihlaste se do slosování, každý měsíc vybíráme minimálně jednoho z přihlášených, kterému zašleme vybranou kávu zcela zdarma.


Pár fotek z degustace guatemalské kávy Huehuetenango a El Quiche.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *